نگهبانی فقط برای محافظت از یک مکان نیست و گاهی اوقات نیاز است برای حمل‌ و نقل پول و طلا و اموال باارزش یک نگهبان حمل پول استخدام کرد تا بتواند از اموال مراقبت کند که این کار را می‌توان به دست شرکت‌ های حفاظتی سپرد که دارای چندین نگهبان و کارمندانی باتجربه هستند.

نگهبانی یکی از مهم‌ ترین شغل‌ های دنیاست و تقریباً هر مؤسسه به یک نگهبان نیاز دارد. نگهبانی به معنای مراقبت زیاد از شخص، مکان و یا اموالی است که ارزش بسیار بالایی دارند و نیاز است از آن مراقبت شود.

جا به‌ جایی پول و نگهداری از آن امروزه یکی از دغدغه‌ های بزرگ بسیاری از شرکت‌ ها شده تا بتوانند با امنیت بالا اموال خود را از مکانی به مکان دیگر ببرند و این کار توسط یک فرد عادی امکان‌ پذیر نیست و فقط باید کسی که شناخت و تجربه کافی دارد حمل پول را انجام دهد.

نگهبان حمل پول

نگهبان حمل پول چه کسی است؟

به کسی که باید از مقدار زیادی پول مراقبت کند و وظیفه جا به‌ جایی آن‌ ها را به عهده دارد نگهبان حمل پول می‌گویند. نگهبان حمل پول برای جا به‌ جایی مقدار زیادی پول از محلی به محل دیگر وظیفه بسیار سخت و پرخطری دارد که باید آن را باتجربه خود به‌ درستی انجام دهد. او باید استراتژی‌ های لازم را جهت حمل پول بشناسد و از آن‌ ها نگهداری کند.

نگهبان پول شخصی است که در بعضی مواقع می‌تواند برای دفاع از خود از سلاح استفاده کند و این منوط به شرایط زیادی است که باید مجوز حمل سلاح را از ارگان مربوط داشته باشد و حتماً آموزش لازم از طریقه استفاده آن را به طور کامل دیده باشد و بداند فقط در شرایطی می‌تواند از سلاح استفاده کند که هیچ راه دیگری برای دفاع از خودش و یا اموال نداشته باشد و اینطور نیست که بتوان به‌ راحتی از سلاح استفاده کرد.

حمل سلاح فقط برای افراد خاصی امکان‌ پذیر است و تمامی افرادی که نگهبان حمل پول هستند نمی‌توانند از آن استفاده کنند و بیشتر در کار های بسیار پرخطر نگهبانان حمل پول از این کالا استفاده می‌کنند و حمل سلاح فقط در ساعت کاری و زمان جا به‌ جایی پول‌ ها امکان‌ پذیر است.

این شخص با استفاده از یک ماشین مخصوص و قرار دادن پول در آن به مقصد می‌رود. در این میان ممکن است کسانی قصد دزدی و سوء قصد به جان نگهبان را داشته باشند که با آموزش‌ های لازمی که از قبل دیده می‌تواند هم از خود و هم از اموال و پول‌ ها محافظت کند. باید این نکته را در نظر بگیرد که چه زمانی بهترین زمان برای جا به‌ جایی است و از کدام مسیر بدون خطر استفاده کند.

نگهبان حمل پول

چه ارگان‌ هایی به نگهبان حمل پول نیاز دارند؟

به‌ طور کلی بسیاری از کسب‌ و کار های امروزی نیاز به نگهبان حمل پول دارند مانند شرکت‌ های تجاری، بانک‌ ها و مؤسسات دولتی، فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای، سازمان‌ های تجاری و…از جمله ارگان‌ ها و شرکت‌ هایی هستند که باید برای حمل دارایی خود از نگهبان استفاده کنند.

شرکت‌ هایی که اعلام شد جزو شرکت‌ هایی هستند که درآمد بالایی دارند و باید هر روز و یا چند روز در میان مقدار زیادی پول را به بانک ببرند و یا برعکس گاهی نیاز است مقدار زیادی پول از بانک به مکان دیگری برده شود که نگهبان حمل پول این کار را انجام می‌دهد.

شرایط نگهبان حمل پول

همه افرادی که در یک جامعه زندگی می‌کنند شرایط نگهبان شدن را ندارند و شروط زیادی برای استخدام نگهبان حمل پول وجود دارد که باید یک نفر تمامی این شروط را داشته باشد و پس از گذراندن مراحل مربوطه و اداری اگر شرایط را داشت استخدام شود.

 یک نگهبان حمل پول باید تابعه ایرانی داشته باشد و اعتقاد به جمهوری اسلامی از شرایط مهم اوست. داشتن سنی بین ۲۲ تا ۵۰ سال هم شرط دیگر است و نباید هیچ سابقه‌ای در عضویت گروه‌ های ضد انقلابی داشته باشد. هیچ سوء شهرت و سوء پیشینه‌ای نداشته باشد و حسن اخلاق بالایی داشته باشد.

نگهبان حمل پول نباید به هیچ ماده‌ای اعتیاد داشته باشد و باید متعهد شود که در طول انجام عملیات از هیچگونه مواد مخدر و سیگار استفاده نمی‌کند و با دقت و تمرکز بالا در ساعت کاری خود حضور پیدا می‌کند.

این شخص باید از سلامت کامل جسمی و روانی برخوردار باشد که با انجام آزمایش‌ ها و معاینات پزشکی می‌توان آن را مشخص کرد. داشتن کارت پایان خدمت هم یکی از شرایط لازم است و باید حداقل دو سال سابقه عضویت در بسیج فعال را داشته باشد.

این شخص باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشد و یک ضامن کارمند به‌ عنوان ضمانت او را تضمین کند.

شرایط نگهبان حمل پول

وظایف نگهبان حمل پول

نگهبان حمل پول باید اموال زیادی را جا به‌ جا کند و اینکار باید با شناخت محیط اطراف و شناخت خطرات احتمالی انجام شود. او باید محیط را به طور کامل بررسی کند و اگر خطری او را تهدید کرد به مقام‌ های بالا دست اطلاع دهد تا سریع به محل مربوط اعزام شوند.

همچنین در طول عملیات نباید با هیچکسی شوخی یا صحبت نماید و باید در زمان مأموریت فقط کار خود را انجام دهد.

نگهبان حمل پول

چگونگی حمل پول

بیشتر اوقات پول‌ ها را درون بسته‌ بندی‌ های بسیار محکمی قرار می‌دهند و روی آن‌ ها را با چسب می‌پوشانند که به‌ راحتی در دسترس نباشند و برای جا به‌ جایی مقدار زیادی پول نیاز نباشد بسته‌ های کوچک را حمل کرد و به‌ راحتی چندین بسته‌ بزرگ را درون یک ماشین حمل پول قرار می‌دهند و آن‌ها را جا به‌ جا می‌کنند.

تامین نیروی نگهبان حمل پول

موسسه حفاظتی مراقبتی حامی نظم امنیت گستر یکی از موسسه‌ های برتر در کشور در زمینه تامین نیروی نگهبان محله است که رتبه بسیار بالایی دارد و یک کادر باتجربه و بسیار ماهر جهت نگهبانی و حمل اموال شما به کار می‌گیرد.

در موسسه حفاظتی مراقبتی حامی نظم امنیت گستر شرایط استخدام برای کارکنان و نگهبانان حمل پول و همچنین نگهبان مجتمع و نگهبان بیمارستان شرایط بسیار دشواری است و باید پس از گذراندن آن مراحل سخت استخدام شوند و با آموزش‌ های لازم جهت نگهبانی اموال شما، وظیفه خود را به‌ خوبی انجام دهند.

برای اینکه بتوانید پول و اموال خود را به‌ آسانی و خیالی آسوده جا به‌ جا کنید می‌توانید از طریق مجموعه ما اقدام کنید و اموالتان را به‌ راحتی به محل مورد نظرتان حمل کنید. ما به عنوان یک موسسه امنیتی کادر بسیار مسئولیت‌ پذیر و خوش‌ اخلاقی داریم که هم وظیفه خود را به‌ خوبی می‌شناسند و هم شما می‌توانید راهنمایی‌ های لازم را از او بگیرید و کارکنان ما جواب تمامی سؤالات شما و گزارش دقیق از حمل پول و اموالتان را در اختیارتان قرار می‌دهند.

سوالات متداول

  • به چه کسی نگهبان حمل پول میگویند؟

به فردی که از مقدار زیادی پول محافظت میکند، نگهبان حمل پول میگویند. معمولا این فعالیت مخصوص بانک ها میباشد که برای شعبات خود پول جابجا میکنند ونگهبان هنگام جابجایی از پول های در حال انتقال مراقبت مینماید.

  • آیا نگهبان حمل پول میتواند از سلاح استفاده نماید؟

نگهبان حمل پول در مواقع ضرور و برای حفاظت از جان خود میتواند از سلاح استفاده نماید اما به شرط آنکه مجوزهای لازم برای حمل و استفاده از سلاح را داشته باشد.

  • چه سازمان هایی نیاز به نیروی نگهبان حمل پول دارند؟

مجموعه ها و سازمان هایی نظیر بانک ها، فروشگاه های زنجیره ای،  شرکت های تجاری و… که بین شعبات خود پول جابجا میکنند نیازمند نیروی نگهبان حمل پول می باشند.