سیستم‌ های نظارتی ساختمان وظایف بسیار مهمی را برعهده دارد و باید حتماً از تجهیزاتی برای این سیستم‌ ها استفاده شود که کیفیت بالایی داشته باشند. سیستم‌ های نظارتی ساختمان برای حفظ امنیت بیشتر یک ساختمان و آرامش آن مورداستفاده قرار می‌ گیرند و از بروز هرگونه تهدید خارجی ساختمان جلوگیری خواهند کرد. سیستم‌های نظارتی ساختمان باتوجه‌به نوع ساختمان متفاوت هستند و در یک از سیستم‌های نظارتی از تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مجموعه حامی نظم امنیت گستر همراه شوید.

سیستم‌های نظارتی ساختمان

معرفی سیستم‌ های نظارتی ساختمان

سیستم نظارتی ساختمان به معنای یک سیستم کنترلی است که در ساختمان‌های مختلف تجاری، اداری، مسکونی، تفریحی، درمانی، سیاسی و غیره مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. سیستم‌های نظارتی وظیفه نظارت و کنترل را بر تمامی تجهیزات و افراد مختلف را برعهده داشته و این سیستم‌ها مبتنی بر کامپیوتر هستند.

سیستم نظارتی ساختمان از دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار تشکیل شده و اهمیت بسیار زیادی در ساختمان دارند. بخش سخت‌افزار چنین سیستمی به بخشی می‌گویند که به کمک میکروکنتلرها پیاده‌سازی شده است. بخش نرم‌افزاری سیستم‌های نظارتی ساختمان به بخشی می‌گویند که با استفاده از کدهای نوشته شده عملکرد بهتری پیدا خواهند کرد. سیستم نظارتی ساختمان از خطراتی مانند نفوذ افراد بیگانه، دزدی، خسارت و امنیت کم جلوگیری خواهد کرد.

مزایای سیستم‌ های نظارتی ساختمان

استفاده از انواع سیستم‌ های نظارتی ساختمان مزایای زیادی دارد. از مهم‌ترین مزایای نصب سیستم‌ های نظارتی ساختمان می‌ توان به کنترل هرچه بهتر محیط ساختمان و مانیتورینگ مؤثرتر اشاره کرد. برای افزایش کیفیت زندگی ساکنان و رسیدگی به تمامی مشکلات آنها می‌ توان از این سیستم‌ ها استفاده کرد. صرفه‌ جویی در هزینه‌ های تأمین نگهداری و تعویض وسایل و همچنین کاهش خطای انسانی و قابلیت کنترل از راه دور از دیگر مزایای سیستم‌ های نظارتی ساختمان هستند. با استفاده از این سیستم‌ ها امکان گزارش‌ گیری لحظه‌ ای وجود دارد و می‌توان از انواع سیستم‌ های نظارتی ساختمان برای این کار استفاده کرد.

انواع سیستم‌ های نظارتی ساختمان

سیستم نظارتی ساختمان انواع مختلفی دارد تا به نحوی از ساختمان و محیط‌های گوناگون حفاظت کند. از مهم‌ترین سیستم‌های نظارتی موجود برای ساختمان می‌توان به دوربین مداربسته، سنسورهای حرکتی، سیستم‌های روشنایی و کنترل نور، سیستم‌های اعلام و اطفای حریق اشاره کرد. دوربین به‌عنوان یکی از اجزای مهم سیستم‌های نظارتی ساختمان برای رسیدگی و نظارت افراد مختلف است.

سنسورهای حرکتی هم بسیار حساس هستند و برای روشن‌کردن دزدگیر ساختمان استفاده می‌شوند. در سیستم‌های نظارتی ساختمان می‌توان از سیستم روشنایی برای ایجادکردن فضای مناسب نیروهای نگهبان اشاره کرد. سیستم‌های روشنایی برای جلوگیری از دزدی هم استفاده می‌شوند. سیستم اعلام و اطفای حریق هم به‌عنوان یکی از دیگر سیستم‌های نظارتی ساختمان از بروز آتش‌سوزی گسترش آن جلوگیری خواهد کرد.

اجزای سیستم حفاظتی و امنیتی ساختمان

در سیستم‌های نظارتی ساختمان سیستم حفاظتی و امنیتی اهمیت بسیار زیادی دارد و از اجزای مختلف تشکیل شده است. برای امنیت بیشتر سیستم نظارتی می‌توان از پنل کنترل صفحه، کلید سنسور درب و پنجره، سنسور حرکتی دوربین، سنسور شکستن شیشه و آژیر استفاده کرد. هر کدام از این اجزا وظایف مختلفی برعهده دارند که باید با دقت بسیار زیادی در سیستم‌های نظارتی استفاده شوند.

قلب سیستم حفاظتی و امنیتی در سیستم‌ های نظارتی ساختمان پنل کنترل است. در این مسیر از سیگنال‌ های رادیویی برای برقراری ارتباط با حسگرها استفاده می‌ شود و اهمیت بسیار زیادی دارند. برای فعال و یا غیرفعال‌ کردن سیستم‌ های حفاظتی از صفحه‌کلید استفاده می‌شود که در کنار درب ورودی ساختمان قرار دارد. سنسور درب و پنجره هم با باتری کار می‌ کند و درصورت بازوبسته شدن درب و پنجره سیگنالی را ارسال می‌کنند. سنسور حرکتی هم برای مکان‌ هایی که اشخاص از آنها عبور می‌ کنند اهمیت دارد.

این سنسورها به دلیل داشتن مادون‌ قرمز توانایی تشخیص بهتری در تاریکی را داشته و باید حتماً در یک مکان مناسب ساختمان استفاده شوند. سنسورهای شکستن شیشه هم برای زمانی که سارق بخواهد شیشه را شکسته و وارد ساختمان شود فعال می‌ شوند. آژیرها هم برای جلوگیری از نا‌امنی و دزدی در سیستم‌ های نظارتی ساختمان استفاده باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. اگر بخواهید در یک سیستم نظارتی ساختمان تجهیزاتی را به کار ببرید باید به کیفیت آنها توجه داشته باشید.

سیستم‌های نظارتی ساختمان

چگونه یک سیستم نظارتی خوب را در ساختمان ایجاد کنیم؟

برای ایجادکردن یک سیستم نظارتی خوب در ساختمان باید با اجزای مختلف آن آشنا باشید و بتوانید سیستمی را در ساختمان خود به کار ببرید که توانایی لازم را برای انجام این کار داشته باشند. هر کدام از این اجزا با برندهای مختلف در سیستم‌ها به کار می‌روند که در صورت عدم کیفیت آنها نمی‌توان نظارت کافی را روی ساختمان شما داشته باشند.

در سیستم نظارتی ساختمان می‌توان از حفاظت الکترونیکی و تجهیزاتی استفاده کرد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانند آلارم داده و از ایجاد مشکلات جلوگیری کنند. مؤسسه حفاظتی و مراقبتی حامی نظم امنیت گستر در این زمینه خدمات متنوعی ارائه می‌دهد. شما برای ایجاد یک سیستم نظارتی خوب می‌توانید از طریق مجموعه ما اقدام کرده و بهترین خدمات را از طریق ما دریافت کنید.

هزینه سیستم نظارتی ساختمان

سیستم نظارتی ساختمان باتوجه‌به تجهیزاتی که در آن مورد‌استفاده قرار می‌ گیرد با هزینه‌ های گوناگون در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. هرچه شما بخواهید از تجهیزات بیشتر و پیشرفته‌ تری برای سیستم‌ های نظارتی ساختمان استفاده کنید باید هزینه بیشتری برای آن بپردازید. علاوه بر خرید تجهیزات اولیه سیستم نظارتی ساختمان باید هزینه نصب آن‌ ها هم در نظر گرفته شود. برای امنیت بیشتر می‌ توان از نیروی نگهبان هم استفاده کرد. نگهبان محله و یا نگهبان مجتمع می‌ توانند گزینه مناسبی برای نگهداری مکان‌ های مختلف باشند که امنیت بیشتری در آن مکان ایجاد کنند.

سخن پایان

همانطور که در این مطلب برای شما توضیح دادیم سیستم‌های نظارتی ساختمان اهمیت ویژه‌ای برای جلوگیری از ایجاد بی‌نظمی و یا سرقت در یک ساختمان دارند. درصورتی‌که شما بتوانید یک سیستم نظارتی خوب را در ساختمان خود ایجاد نمایید می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید.

اگر یک مجموعه خوب را برای این کار انتخاب کنید می‌توانید با هزینه‌های بسیار مناسب خدمات مختلفی را دریافت نمایید. مؤسسه حفاظتی و مراقبتی حامی نظم امنیت گستر خدمات مختلفی در زمینه اجرای سیستم‌های نظارت ساختمان ارائه می‌دهد. باتوجه‌به اینکه ساختمان در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند باید از سیستم‌های نظارتی مختلف برای امنیت هرچه بیشتر آن استفاده کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه کافی است با شماره‌های ما تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.