مشاوره حفاظتی: امروزه حفظ امنیت و مراقبت از هر مکانی اهمیت زیادی پیدا کرده است که روش‌ های زیادی برای ایجاد امنیت در مکان‌ ها و موقعیت‌ های مختلف وجود دارد که می‌ توان با استفاده از مشاوره حفاظتی مناسب این روش‌ ها را به کار گرفت و  امنیت را به میزان بالایی افزایش داد.

به کمک مشاوره حفاظتی می‌توان هر مکانی را به بهترین شیوه مدیریت نمود و از جان و اموال و اسناد خود محافظت کرد و همه سارقان و سوء استفاده‌ کنندگان را از رسیدن به اهداف پلید خود ناکام کرد.

بنا بر اهمیتی که مشاوره حفاظتی دارد در این مقاله قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم و اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار همه عزیزان قرار دهیم.

مشاوره حفاظتی

مشاوره حفاظتی چیست؟

در مکان‌های دولتی و خصوصی مختلف اسناد، اموال و جان افراد در معرض خطر بوده و خطرات مختلف زیادی آن‌ها را تهدید می‌کند و درصورتی‌ که از آن‌ ها به‌ خوبی حفاظت نشود ناچار به متحمل شدن آسیب‌‌ های جبران‌ ناپذیری خواهد شد.

از طرفی همه ما می‌ دانیم که سارقان و سوء استفاده‌کنندگان نسبت به گذشته افزایش یافته‌ اند و برای رسیدن به اهداف و مقاصد مختلف تمام تلاش خود را به کار می‌ گیرند و با وجود راه‌ های امنیتی زیادی که وجود دارد سعی دارند آن‌ها را فراگرفته و موانع را دور بزنند.

بروز این مسائل به این دلیل است که حفظ و تأمین امنیت در مکان‌ ها و موقعیت‌ های مختلف باهم تفاوت دارد و باید از روش‌ها و تجهیزات منحصر‌به‌ فرد هر موقعیت به بهترین شیوه استفاده کرد و موانع درستی را سد راه سارقان قرارداد.

بنابراین، کمک‌گرفتن از مشاورانی متخصص که دانش و مهارت زیادی در این زمینه دارند و باهمه جنایات و روش‌ های تأمین امنیت آگاهی دارند، ضرورت پیدا می‌کند که این افراد راهکار‌های مناسب و مختلفی را پیشنهاد می‌دهند و به آن‌ها مشاوره حفاظتی می‌گویند.

مشاوره امنیتی با ارائه برنامه‌ ریزی درست و تعیین روش‌ ها و تجهیزات مناسب با هر موقعیت، از دستبرد و مورد تجاوز قرارگرفتن آن‌ها جلوگیری کرده و به حفظ آرامش و امنیت آن مکان به میزان بالایی کمک می‌کند. البته انجام این کار باید توسط افرادی با تخصص و مهارت بالا صورت گیرد.

مشاوره امنیتی با آنالیز موقعیت و مکان‌ موردنظر و میزان امنیت موردنیاز آن، استفاده از تجهیزات و روش‌ های گوناگونی را پیشنهاد می‌دهد که با عملی کردن آن‌ها می‌ توان با خیال آسوده‌ تر به ادامه فعالیت خود پرداخت.

نکته‌ای که درمورد مشاوره امنیتی وجود دارد این است که برای دریافت بهترین خدمات با بازدهی مطلوب و مناسب باید در انتخاب مؤسسه حفاظتی  و مراقبتی دقت نمود و مؤسساتی که در این زمینه از افراد ماهر استفاده می‌کنند و تجربه کافی را دارند، استفاده کرد.

دلایل اهمیت مشاوره حفاظتی و مزایای آن

برای انجام هرکاری باید تخصص و مهارت لازم را دارا بود که حفظ امنیت و مراقبت از دارایی‌ ها نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای تأمین امنیت به‌صورت اصولی و با بهترین بازخورد باید از افرادی که در این زمینه ماهر هستند یعنی از مشاوره و مشاوران حفاظتی استفاده کرد.

افراد زیادی هستند که با خود فکر می‌کنند که می‌ توانند امنیت مکان موردنظر خود را خیلی ساده تأمین کنند و با فراهم‌ کردن تجهیزات امنیتی مختلف این امر را تحقق بخشند اما درصورتی‌که از تجهیزات امنیتی به‌درستی استفاده نشود خسارت‌ های جبران‌ ناپذیری به وجود آمده و یا به هدررفتن سرمایه در راه نادرست منجر می‌شود.

برای مثال؛ مشاوره حفاظتی با بررسی موقعیت تعیین می‌کند که برای فلان مکان و موقعیت تنها به‌کار‌گیری روش حفاظت فیزیکی کفایت می‌ کند اما ممکن است این روش برای حفظ امنیت موقعیت‌ های دیگر مناسب و کاربردی نبوده و نتیجه معکوسی داشته باشد.

دلیل دیگری که اهمیت استفاده از مشاوره حفاظتی را تأیید می‌کند این است که مشاوره حفاظتی مانند ارگان‌های امنیتی دولتی مانند پلیس عمل کرده و به میزان زیادی از وقوع اتفاقات و سرقت‌های گوناگون جلوگیری می‌کند و تجربه ثابت کرده است که مکان‌هایی که از مشاوره حفاظتی برای تأمین امنیت خود استفاده کرده‌اند به میزان قابل‌توجهی امنیت آن‌ها بالا رفته است.

همچنین مشاورین حفاظتی همه قسمت‌ ها و موقعیت‌هایی که به امنیت بالایی نیاز دارند را مدنظر قرار داده و تجهیزات و امنیت مناسب با آن‌ها را انتخاب می‌کنند که انتخاب آن‌ها مناسب با موقعیت است برای مثال؛ برای حراست ورزشگاه و حفظ امنیت آن علاوه بر تعیین نگهبانان مناسب با این موقعیت تجهیزات مناسب با این فضا را نیز ارائه می‌دهند. مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص انتظامات استادیوم

استفاده از خدمات مشاوره حفاظتی برای چه مواردی مناسب است

باتوجه به مطالبی که ذکر شد مشاوره امنیتی و حفاظتی اهمیت زیادی دارد و برای همه افراد و مکان‌های شخصی و عمومی که برای دارایی‌های خود نگرانی و دغدغه دارند مناسب است و می‌توانند از مزیت‌ های مشاوره حفاظتی استفاده کنند.

بنابراین، در این قسمت برخی از مواردی که به استفاده از مشاوره حفاظتی نیاز دارند می‌پردازیم.

  • همه مراکز و شرکت‌ های دولتی و خصوصی که دارای اموال و اسناد مهم هستند می‌ توانند از مشاوره حفاظتی استفاده کنند.
  • قابل‌استفاده برای طلافروشی‌ها که همیشه موردتوجه سارقان هستند.
  • باغ‌ها، ویلاها، املاک و ساختمان‌ های خصوصی نیز به مشاوره حفاظتی نیاز دارند.
  • استفاده از مشاوره های امنیتی برای کارخانجات تولیدی مختلف نیز حائز اهمیت است.
  • استفاده برای ورزشگاه‌ ها نیز باتوجه به شلوغی و ازدحام زیاد.
  • حفظ امنیت در مراکز آموزشی مختلف مانند دانشگاه‌ ها نیز اهمیت دارد.
  • انجام مراسمات و نمایشگاه‌ های مختلف با کمک مشاوره حفاظتی با سهولت و به بهترین نحو انجام می‌ گیرد.
  • انبار‌هایی که در آن تجهیزات و وسایل مختلف نگهداری می‌ شود به این مورد نیاز خواهند داشت.
  • به کمک مشاوره  امنیتی حفاظتی می‌توان نگهبان شهرک و تجهیزات مناسب با آن را انتخاب کرد.
  • با انجام مشاوره امنیتی میتوان برای محافظت از اشخاص از نیروهای بادیگارد یا محافظ شخصی متخصص استفاده نمود.
مشاوره حفاظتی و امنیتی

بهترین ارائه دهنده خدمات مشاوره حفاظتی

به‌ منظور جلوگیری از جرم و جنایات و کاهش سرقت‌ و فعالیت سارقان علاوه بر پلیس، مؤسسات حفاظتی نیز در حال فعالیت هستند و تاکنون توانسته‌ اند در این راه موفقیت‌های زیادی را کسب نمایند.

باتوجه‌ به اهمیتی و استقبالی که از این مؤسسه شد امروزه تعداد آن‌ ها افزایش‌ یافته و خدمات آن‌ها مانند، مشاوره امنیتی به افراد و ارگان‌ های زیادی در حفظ امنیت کمک کرده است.

مشاوران حفاظتی برای موقعیت‌ های مختلف مانند؛ حراست نمایشگاه، ورزشگاه، امکان عمومی و خصوصی، بانک‌ها، طلافروشی‌ها، شهرک‌ ها، نگهبان بیمارستان‌ ها و غیره بهترین راهکار‌ها و برنامه‌ ها را مناسب با موقعیت ارائه می‌ دهند.

برای انتخاب بهترین مجموعه ارائه‌ دهنده خدمات مشاوره حفاظتی باید ابتدا نحوه ارائه خدمات و مجوز‌های آن‌ها را بررسی نمود و بهترین آن‌ها را انتخاب کرد.

مشاوران حفاظتی باتجربه، با همه فنون و تجهیزات امنیتی آگاهی دارند و با ارائه برنامه‌ ای مناسب و کاربردی به حفظ امنیت کمک زیادی می‌ کنند.